На Харківщині посадовці визначилися з пріорітетними культурами для фермерства

9 травня 2016 52 0
Посадовці та науковці вказали фермерам, що сіяти
Kurkul.comПосадовці та науковці вказали фермерам, що сіяти

Посадовці Харківщини закликають місцевих фермерів сіяти більше кукурудзи, гречки і цукрових буряків, повідомляє Аграрний Тиждень Україна за підсумками засідання колегії представників ХОДА і науковців.

На думку посадовців, основною культурою, яка може істотно збільшити валовий збір зерна в регіоні, є кукурудза. Цією культурою цього рокупрогнозується засіяти 312 тис. га.

Ще однією необхідною культурою називають гречку. Її площі треба збільшитидо 20 тис. га. Задля цього, як зазначив зуступник голови ХОДА Марк Беккер,управлінням районних державних адміністрацій направили рекомендації щодо розширення площ посівів гречки.Окрім цього, в Харківській області працюють над суттєвим розширенням площ цукрового буряку. При середньому врожаї не менше 350 ц буряку з 1 га в ХОДАочікують отримати 100-105 тис. т цукру. Це має повністю відповідати потребам області.

«Якщо потрібно вирощувати гречку, яка, до речі, не є стратегічною культурою і сьогодні у нас, та й у світі, нікому не потрібна, держава повинна запроваджувати відповідні дотації і підтримувати», — говорить керівник СТОВ АФ ім. Т. Г. Шевченка Олег Супрун.

За його словами, граючи за правилами світового ринку, наші фермери віддають перевагусоняшнику.

«Цю культуру легше вирощувати, усі практично перейшли на імпортну селекцію, посіяли, обробили гербіцидом і забули про нього до прибирання врожаю. Якщо порівняти соняшник із кукурудзою, то остання навіть більше вимотує землю, аніж перший», — додав Олег Супрун.

Виконано за допомогою Disqus