На Київщині створять обслуговуючі кооперативи із заготівлі та переробки м'яса

5 травня 2016 67 0
Нині основними постачальниками м'яса і молока місцевому населенню є низькотоварні домогосподарства
primechaniya.ruНині основними постачальниками м'яса і молока місцевому населенню є низькотоварні домогосподарства

У Макарівському районі, що на Київщині створять дієздатні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи із заготівлі та переробки м'яса на виконання Стратегії розвитку області на період до 2020 року, повідомляє прес-служба Київської ОДА.

Проект має на меті консолідувати зусилля дрібних сільських товаровиробників на підвищення конкурентоздатності їх господарської діяльності, економічного та соціального захисту шляхом залучення до цивільного підприємництва та ринків збуту через організовані ними кооперативні структури. Для виконання таких завдань Макарівський район є найперспективнішим із обраних районів, включаючи Бородянський, Іванківський, Поліський.

Так, через відсутність у базових районах великих тваринницьких підприємств, фактично основними постачальниками м'яса і молока місцевому населенню є низькотоварні домогосподарства. Близько двох третин цієї категорії господарств користуються послугами посередників, які монополізували ринок тваринницької продукції, і через механізми зниження закупівельних цін і завищення ринкових, позбавляють позбавляють товаровиробників значної частини їхнього заробітку.

За розрахунками проекту на кожній голові ВРХ і свиней, проданих посереднику, селянин втрачає 900-1200 грн, що наприклад складає тільки по Макарівському району 2,5-3 млн. грн за рік.

Таким чином, створення в кожному районі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) з переробки м'яса демонополізує вплив посередників, зробить товаровиробників провідним гравцем на ринку тваринницької продукції.

Виконано за допомогою Disqus