Працівники ДП «Конярство України» просять допомоги у парламенту – лист

6 травня 2016 112 0
Працівники філії ДП «Конярство України» просять допомоги
gorod.cn.uaПрацівники філії ДП «Конярство України» просять допомоги

Працівники та пенсіонери філії «Дібрівський кінний завод №62» (ДКЗ) ДП «Конярство України» та Дібрівської сільської ради Миргородського району Полтавської області просять допомоги з розпаюванням земель у прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови парламенту Андрія Парубія та міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового. Проблеми філії працівники виклали у листі-зверненні, повідомляє AgroPolit.com.

«Завод має більш, ніж 125-річну історію. Кінно-племінна частина та щорічні біга у с. Дібрівка є візитівкою не тільки нашого села, а й всієї Полтавської області. Але останні 10-12 років ситуація в філії ДКЗ №62 значно погіршилася: зникли з лиця землі МТФ в с. Глибоке та МТФ в с. Стовбино, відгодівельний комплекс в с. Дібрівка, тракторна бригада в с.Показове, 29 приміщень різного сільськогосподарського призначення. Поголів'я коней скоротилось більше, ніж на 200 голів. Різко зменшилася кількість робочих місць — на 350 чоловік», – йдеться у зверненні.

«Філія ДКЗ № 62 ДІІ «Конярство України» є чи не єдиним підприємством у Полтавській області, де люди не мають свого земельного та майнового паю, а відповідно не отримують належної матеріальної допомоги.

«Зараз філія «Дібрівський кінний завод №62» для обслуговування кінно-племінної частини, МТФ та свиноферми має більше 6,5 тис. га землі, із них 5,35 тис. га ріллі. Але самостійно обробити таку кількість землі дане господарство не може, тому вже десять років поспіль 5 тис. га ріллі філії обробляють орендатори, які змінюються через 1-3 роки (останні 3 роки обробляє ТОВ «Деметра»). Матеріальна допомога, що виплачується працівникам та пенсіонерам дуже мізерна в порівнянні з виплатами на паї в сусідніх селах, а то й взагалі не виплачується», – йдеться у листі-зверненні.

Люди чекають, що парламент прийме рішення про приватизацію «філії Дібрівський кінний завод № 62» ДП «Конярство України» та передачу єдиного майнового комплексу підприємства до сфери управління ФДМУ, аби зберегти елітне поголів'я коней та тваринництва в господарстві і не допустити знищення майна, яке залишилось.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

52%