Урожай гороху може побити десятирічний рекорд

16 травня 2016 66 0
Фермери змогли висіяти 226 тис. га гороху, що на 33% перевищує посівні площі минулого року
remontu.com.uФермери змогли висіяти 226 тис. га гороху, що на 33% перевищує посівні площі минулого року

Весняна посівна кампанія цього року в Україні охарактеризувався різким і істотним зростанням площ під горохом, заявила аналітик зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Марина Сич, повідомляє прес-служба компанії.

При первинному прогнозі у 182 тис. га українські фермери змогли висіяти 226 тис. га, що на 33% перевищує посівні площі минулого року. Це рекордні площі під горохом в Україні за останні п'ять років.

Цього року фермери ризикнули, і цей ризик цілком виправдає себе. Погодні умови під час посіву склалися сприятливо, крім того дозволили розпочати кампанію на кілька тижнів раніше термінів. Посів гороху у південних областях почався вже у 20-х числах лютого. Після чого в Україну прийшла рання весна, яка супроводжувалася достатньою кількістю опадів, а як результат — і хорошими запасами продуктивної вологи у ґрунті. Таким чином посіви ранніх ярих культур розвинені краще багаторічної норми.

З огляду на такий істотний для гороху ріст площ, а також сприятливі агрометеорологічні умови, які обіцяють гарну врожайність, валовий збір гороху у 2016 р. може стати максимальним за останні 10 років.

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%