Три країни стали лідерами по захворюванню на АЧС в Європі

24 травня 2016 95 0
В ЄС виявлено 831 випадок АЧС
agrobook.ruВ ЄС виявлено 831 випадок АЧС

На території Європейського Союзу у цьому році підтверджений 831 випадок виявлення африканської чуми свиней (АЧС) у кабанів і вогнищ цієї хвороби у домашніх свиней, повідомляє головний ветеринарний лікар Польщі, пише «Казах-зерно».

Трійку «лідерів» за цим показником Естонія очолює, потім йдуть Латвія і Литва.

Крім зазначених країн, африканська чума свиней — серйозна проблема у Польщі, Україні, Росії і неофіційно у Білорусії. Вірус всюди призводить до значних втрат і постійно атакує кабанів і домашніх свиней.

В Естонії ситуація вкрай важка. За інформацією Всесвітньої організації здоров'я тварин (Міжнародне епізоотичне бюро, МЕБ), до грудня 2015 р. тамтешні ветеринарні служби виявили у цілому 1003 випадки і 18 осередків. Цього року до травня вже зафіксовано 427 випадків, при цьому вогнищ хвороби у домашніх свиней не було.

Латвія бореться з вірусом майже так же напружено, як і Естонія. До кінця минулого року там було 1047 випадків і 42 вогнища. У 2016 р. з січня по травень там виявлено 291 випадок. При цьому худоба не постраждала.

У Литву вірус потрапив у січні 2014 р. До грудня 2015 р. там було у загальній кількості виявлено 182 випадка і 19 осередків хвороби, а з січня по 18 травня 2016 р. там виявлено 66 випадків АЧС.

Як випливає з даних, зібраних у системі ADNS (Animal Disease Notification System), до квітня на території Польщі підтверджено тільки 10 випадків.

На Україні до кінця минулого року, за неофіційними даними, виявлено у цілому 300 вогнищ і випадків хвороби. У середині серпня хвороба торкнулася ферми, на якій було 35 тис. свиней. Цього року до квітня, за інформацією Міжнародного епізоотичного бюро, було відповідно 7 випадків у кабанів і 120 осередків у домашніх свиней.

Білорусія бореться з вірусом, ймовірно, з 2011 р. «Ймовірно» тому, що у 2014 і 2015 р.р. країна не повідомила ні про один випадок або вогнище. Більш рання інформація заснована виключно на повідомленнях ЗМІ, які писали про вогнища, виявлені у середині лютого 2012 р. в околицях Новогрудки і недалеко від Гродно і Вітебська. У свою чергу, за офіційними даними, випадків АЧС у кабанів там не фіксувалося.

У Росії, за офіційними даними, з початку епідемії було виявлено у цілому 750 випадків і вогнищ хвороби, тобто майже стільки ж, скільки у Латвії. У цьому році, за даними, МЕБ, у Росії до квітня зареєстровано 11 випадків АЧС у кабанів і 78 осередків.

Єдиною країною ЄС, в якій підтверджені випадки африканської чуми свиней у домашніх тварин, є Італія — ​​Сардинія. Тамтешні ветеринарні служби повідомили про чотири осередки.

Виконано за допомогою Disqus