В оренду можна здавати 50% земель НААН — Івченко

28 травня 2016 91 0
Вадим Івченко, народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин
agropolit.comВадим Івченко, народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Надалі офіційно здавати в оренду можна 50% (150 тис. га) земель Національної академії аграрних наук України (НААН), які приноситимуть кошти до місцевого бюджету та податки у центральний бюджет, повідомив народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко, пише Аgropolit.com.

«Потрібно провести аудит земель НААН: як використовуються, кому віддаються в оренду, яку частку займає тваринництво, рослинництво і т.д. До того ж землі потрібно зберегти за наукою. Раніше НААН віддавали найцінніші землі і треба ними правильно розпорядитись, щоб місцеві бюджети могли скористатись, а працівники підприємств – отримати свої паї», — зазначив він.

Наприклад, за його словами, підприємство, яке має 3 тис. га, може віддати 600 га на паї працівникам. Також є сенс частину земель розпаювати і передати людям, ще якусь – віддати на конкурентних засадах через аукціонну комісію з Мінагропроду та НААН. Це буде найкращий варіант. Адже якщо всі землі розпаювати, то частину заберуть колишні директори, а частину – ті, хто дасть більше.

«Що наразі у НААН – 150 підприємств, розкидані в 20 областях. Потрібно перевіряти не кожен гектар землі у них, а діяльність цих підприємств. Виходить по 5 підприємств на область. За великим рахунком, провести такий аудит можливо за 3-4 місяці. Скажу більше, НААН вже має пропозиції щодо земель, які вони готові віддати в офіційну оренду для того, щоб залучити виробників і паралельно сплачувати податки до бюджету. Але тут поспішати не варто. Адже «гарячі голови» зараз можуть «нарубати дров» так, що потім їх не повернути», — сказав Вадим Івченко.

Також додав, що ще одне питання – як надалі буде фінансуватись Академія. Треба надати можливість НААН офіційно заробляти кошти, таким чином вони зможуть окупити свою діяльність. Скільки заробив – на стільки й будеш збільшувати дослідницькі посіви. Зараз важливо не втратити землі, бо якщо їх зараз роздати, то потім ніхто реприватизацією займатись не буде. Дуже важливо знайти спільний загальний консенсус для аграрної політики.

«У Німеччині здаванням в оренду і продажем землі займається структура BVVG при Мінфіні, а не Мінагропрод, яке заробляє кошти і звітує щорічно. Водночас надходження до бюджету постійно збільшуються. І це нормально. Якщо ми створимо структуру й дамо у розпорядження 150 тис. га земель для отримання прибутку – це можливо. Але це має бути компромісне рішення. Хоча на цей компроміс не погодяться холдинги. Тому що їм простіше взяти землю в оренду на 20 років і забути. Це вже аграрна політика, яка формується інтересами», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

66%