Не всі сімейні ферми матимуть пільги — експерт

7 червня 2016 109 0
Які пільги мають сімейні ферми?
uanews.lviv.uaЯкі пільги мають сімейні ферми?

Податкове законодавство дискримінує сімейні фермерські господарства. Про це в інтерв’ю для Agravery зазначив юрист Роман Гуменюк.

Відтоді як набрала чинності нова редакція Закону України «Про фермерські господарства» зареєструвати сімейне фермерське господарство стало набагато простіше, а після реєстрації селянин може розраховувати на одержання пільг та компенсацій, передбачених Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Утім, сімейні фермерські господарства, організовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, у податкових відносинах не мають тих пільг, які мають фермерські господарства-юридичні особи.

«Податковим кодексом передбачений спеціальний податковий режим для сільськогосподарських товаровиробників — спрощена система оподаткування платників податку 4 групи. Водночас Кодекс відносить до сільськогосподарських товаровиробників лише юридичних осіб (пп. 14.1.235 ПКУ). Отже сімейні фермерські господарства, організовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, на цьому режимі перебувати не зможуть. Можливо, ми побачимо усунення цієї дискримінації в чергових змінах податкового законодавства або ж законодавець нас здивує кардинально новим вирішенням питання оподаткування сільськогосподарського бізнесу», – говорить експерт.

Виконано за допомогою Disqus

+ 37° ... + 23°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

58%