Вінниччина робитиме ставку на сільгоспдорадників в АПК

15 червня 2016 69 0
На Вінниччині розвивають сільгоспдорадництво
promingazeta.blogspot.comНа Вінниччині розвивають сільгоспдорадництво

На Вінниччині відбувся навчально-практичний семінар на тему: «Розвиток сільськогосподарського дорадництва у Вінницькій області», пише прес-служба Вінницької облдержадміністрації.

«Сьогодні в Україні відбуваються докорінні зміни напрямків управління у сфері рослинництва та тваринництва. Першочерговим завданням галузевих інституцій є пошук нових підходів розвитку сільських територій. Питання дорадництва займає одне з перших місць, адже у Вінницькій області в сільській місцевості проживає 48% населення. З них офіційно зайнятого населення лише 38 тис. осіб, тому слід забезпечити стабільний прибутковий розвиток на основі підвищення знань населення», — наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

У ході семінару присутні обговорили роль дорадчих служб у становлення та розвитку малих і середніх сільськогосподарських виробників, адже вони є основою стійкого розвитку сільських територій. Також, зупинились на питанні основних моделей сільськогосподарського дорадництва у світі та роль інтеграційних процесів у підвищенні інвестиційної привабливості області.

За словами Андрія Гижка, роль державних органів влади полягає в концентрації уваги на розвиток сільськогосподарської території.

«Слід залучати різноманітні державні програми, грантові проекти та іноземні інвестиції, це дасть змогу створити нові робочі місця у сфері послуг, зеленому туризмі та садівництві», — зазначив він.

З кожним роком на Вінниччині збільшується кількість дорадників. Спільно з Вінницьким Національним аграрним університетом протягом двох останніх років навчання (підвищення кваліфікації) сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників збільшилось до 42 осіб, у тому числі:

-у 2014 р. — 19 сільськогосподарських дорадників та 10 експерт-дорадників;

-у 2015 р. — 5 сільськогосподарських дорадників та 8 експертів -дорадників.

Протягом 2015-березня 2016 р.р. у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації були проведенні два кваліфікаційних іспити сільськогосподарських дорадників та сільськогосподарських експертів- дорадників, адже розвиток сільськогосподарського дорадництва в області визнано основним пріоритетом діяльності Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

«Щоб займатися дорадчою діяльністю склали кваліфікаційний іспит та одержали відповідне кваліфікаційне свідоцтво 11 сільськогосподарських дорадника та 11 експерта-дорадника», — наголосив Андрій Гижко.

У свою чергу, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур зазначив, що основним завдання Вінницького національного аграрного університету є підготовка фахівців різних спеціальностей, в тому числі і навчання сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників.

«Цьогоріч розширено мережу спеціальностей та проводитися набір абітурієнтів», — повідомив Віктор Мазур.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 17°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

63%