Держпідприємства АПК Харківщини перевірять на корупцію

5 липня 2016 85 0
Держпідприємства АПК Харківщини запідозрили у корупції
vnews.agencyДержпідприємства АПК Харківщини запідозрили у корупції

Діяльність державних підприємств сфери агропромислового комплексу стала об'єктом особливої уваги Харківської обласної державної адміністрації та обласної прокуратури. Причина розгляду — низькі показники рентабельності та врожайності, які рік у рік демонструють окремі підприємства галузі.

Про це заявив голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін під час «Великого інтерв'ю» на телеканалі NewsOne, пише прес-служба Харківської облдержадміністрації.

«Одне з державних підприємств — і таких багато в Україні — минулого року демонструє врожайність зернових 22 ц/га при середній врожайності по Харківській області 40 ц/га. І рівень рентабельності державне підприємство показує 5%, а у середньому по області ми маємо 46%. Великого слідства не потрібно, щоб зрозуміти, що там щось нечисто», — пояснив Ігор Райнін.

Він зазначив, що державні підприємства у сфері АПК знаходяться у значно кращих стартових умовах, ніж приватні господарства, а причина нібито збитковості ДП — «злодійкуватий менеджмент». Головне завдання, яке ставить керівництво ХОДА, — державні підприємства повинні працювати на державу, відповідно, розпоряджатися майном тільки у рамках закону, не ховати «у тіні» свої реальні доходи і показники та приносити прибуток.

«Прокуратурою області розгорнуто серйозну, якісну роботу. Найближчим часом така робота вийде на певний пік. Але результати є вже зараз: повернуто до державної власності 4 тис. га землі, які були незаконно оформлені — фактично, вкрадені у держави, два елеватори… Так само ми будемо рухатися й далі», — заявив Ігор Райнін.

Він також зазначив, що з питань роботи держпідприємств сфери АПК керівництво області постійно підтримує зв'язок з їх органами управління — Академією аграрних наук України та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Виконано за допомогою Disqus