Вирощування персикових й абрикосових садів стало збитковим

13 липня 2016 155 0
Виробництво персиків, нектаринів й абрикосів стає збитковим
fonstola.ruВиробництво персиків, нектаринів й абрикосів стає збитковим

Виробництво персиків, нектаринів й абрикосів з кожним роком наближається до збиткових видів бізнесу. Таку думку зараз поділяють більшість фермерів південної України, найголовнішого регіону, де вирощують цю продукцію, пише «АПК-інформ: овочі і фрукти».

«Уже третій рік поспіль через погодні катаклізми ми збираємо відносно невеликі врожаї кісточкових. Ціни навіть на такий малий обсяг продукції не можуть бути високі, відповідно ми не можемо покрити витрати на виробництво, а вони дуже виросли за останні 2 роки. Наприклад, собівартість персиків у 2016 р. близько 9-11 грн/кг, саме за такою ціною сьогодні погоджуються купувати у нас персики перекупники. Закупівельні ціни переробників не перевищують 5-6 грн/кг», — зазначає виробник кісточкових з Миколаївської області.

За даними інформаційно-аналітичного центру «Шувар», сьогодні оптова ціна на персики на торговому майданчику ринку — 15-20 грн/кг. Ціна залежить від сорту продукції. Ціни на абрикоси у цілому знизилися до 12-18 грн/кг, що майже на 20% дешевше, ніж у той же період попереднього року.

«Специфіка українського ринку кісточкових полягає у тому, що частка імпорту у ньому становить понад 60%. Протягом двох років, через девальвацію української валюти, імпорт цієї продукції в Україну впав майже вдвічі, але це за офіційними даними. Насправді присутність імпортної продукції тільки збільшилася через стабільне надходження контрабанди, перш за все з Молдови. Контрабандні персики й абрикоси досить часто пропонують за найнижчою ринковою ціною, що не дозволяє українським виробникам продавати свою продукцію дорожче», — коментує ситуацію керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман.

Також експерт зазначає, що українські роздрібні мережі у подальшому віддають перевагу імпортній продукції, оскільки якість українських персиків й абрикосів дуже часто програє через нерозвинену інфраструктуру.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 16°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

61%
Матеріали за темою