Україна не використала всіх квот ЄС — Рутицька

9 липня 2015 54 0
Владислава Рутицька, заступник міністра з питань євроінтеграції
Міністерство агарарної політики і продовольства УкраїниВладислава Рутицька, заступник міністра з питань євроінтеграції

Україна не використала всіх експортних квот на постачання продукції в ЄС з огляду на те, що частина товарних позицій не мала відповідних сертифікатів, частина — не виробляється у великих обсягах, а також через логістичні труднощі. Про це сказала заступник міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька інформаційному порталу Укрінформ, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України.

«Деякі преференції так і залишаються невикористаними. Це може означати наступне. Перше — відсутність сертифікованого виробництва, друге — аграрії не виробляють продукції у достатньому обсязі. Наприклад, Європа готова придбати 1500 т баранини, але не отримала жодної. Третє — складна логістика. Тому і виникає питання із заповненням окремих позицій», — зазначила Владислава Рутицька.

Водночас українські аграрії упевнено використовують європейські квоти на постачання меду, зерна, м'яса птиці, фруктових концентратів та іншої продукції.

«Сьогодні Мінагропрод визначає причини за кожною товарною групою, за якою ми не використовуємо квоти. Крім того, ми проводимо інформаційну роботу, «експорт-промоушн» для українських виробників, пояснюючи шляхи виходу на ринки Європи і можливі преференції від експорту в країни ЄС», — додала заступник міністра.

Так, станом на 30 червня, квоту з експорту цукру було закрито на 80,6% (з дозволеного обсягу у 20,07 тис. т), солоду і пшеничної клейковини — на 0,9% (7 тис. т), висівок — на 8,6% (з 16 тис. т), обробленої томатної пасти — на 67,7% (10 тис. т), вівса — на 69,9% (4 тис. т).

Водночас, на 100% були використані квоти на вивіз меду у 5 тис. т, ячмінної крупи і борошна у 6,3 тис т. На 99,8% використано квоту на вивіз виноградного і яблучного соку у кількості 10 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus