Органічне землеробство стало ще рентабельнішим — думка

8 серпня 2016 238 0
Практично вся продукція рослинництва «Старого Порицька» йде на експорт
greenblender.comПрактично вся продукція рослинництва «Старого Порицька» йде на експорт

Після девальвації гривні органічне землеробство стало більш рентабельним, ніж звичайне, повідомив голова фермерського господарства «Старий Порицьк» (Волинська область) Валентин Обштир, пише «Фокус».

«Це великий міф, що при органік-технології витрати вищі. У нас собівартість продукції нижча, ніж при інтенсивному землеробстві», — зазначає він.

За його словами, якщо для інтенсивного землеробства потрібно купувати імпортне насіння, отрутохімікати, паливо і добрива, ціна яких прив'язана до ціни імпортного газу, то йому потрібно лише пальне. Все інше, від насіння до гною, яким удобрюють ґрунт, своє. А ціна на екологічну продукцію у кілька разів вища.

У минулому році Валентин Обштир продавав органічні спельту і гречку по $600/т, а льон — по $900.

Практично вся продукція рослинництва «Старого Порицька» йде на експорт. Проблем з покупцями немає, європейські трейдери готові викуповувати будь-які обсяги продукції.

«Органічний ринок Європи виріс за останні роки на $10 млрд», — пояснює фермер.

І додає, що закривати Європі його нічим і потреби в органічній продукції покриваються за рахунок Китаю та Індії. Хоча більшість продукції звідти, за його словами, це «псевдоорганік», оскільки вирощена вона з порушеннями норм органічного землеробства.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 20°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

76%