Полтавщина і Молдова співпрацюватимуть у чотирьох галузях агросектору

15 серпня 2016 86 0
Полтавщина планує співпрацювати з Республікою Молдова у галузі насінництва, тваринництва, садівництва та органічного виробництва
np.pl.uaПолтавщина планує співпрацювати з Республікою Молдова у галузі насінництва, тваринництва, садівництва та органічного виробництва

Полтавщина планує співпрацювати з Республікою Молдова у галузі насінництва, тваринництва, садівництва та органічного виробництва. Про це йшлося під час зустрічі директора департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергія Фролова із заступником міністра сільського господарства Республіки Молдова Ніколаєм Олару, повідомляють «Новини Полтавщини».

«Ми зацікавлені співпрацювати у галузі насінництва. Не лише закуповувати, а й вирощувати насіння молдовської селекції на ділянках гібридизації на Полтавщині. Також ми розвиваємо в області садівництво, й обласна Програма це передбачає. Тож досвід Молдови нам не завадить. Ну й, звичайно, органічне землеробство. Мова йде про вирощування овочів і фруктів. Ця тема — цікава, нова і важлива. Також ми запропонували співробітництво у галузі селекції тваринництва», – наголосив Сергій Фролов.

Як поінформував директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, Полтавщина займає 3 місце в Україні за виробництвом валової продукції у сільському господарстві. Загалом в області обробляється 2 млн га угідь, а врожайність — близько 5 млн т зерна.

«На відміну від Полтавщини, у Молдові опрацьовуємо більше 1,5 млн га землі. Для вашої області ми постачаємо насіння соняшнику. До речі, плануємо подивитися як полтавські фермери вирощують соняшник із нашого насіння. Ми хочемо розвивати ці зв’язки, щоб вигоду отримали обидві сторони. Хочемо повчитися й у сфері тваринництва. У свою чергу, ми б поділилися досвідом вирощування виноградників», – зазначив заступник міністра сільського господарства Республіки Молдова Ніколай Олару.

Виконано за допомогою Disqus