Фермерам потрібні системи високоточного землеробства — Павленко

14 липня 2015 35 0
Олексій Павленко, міністр аграрної політики і продовольства України
Latifundist.comОлексій Павленко, міністр аграрної політики і продовольства України

Україна – це рай для фермерів. В нашій країні найбільша територія в Європі, і майже всі землі придатні для землеробства. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, це більше 41 млн га сільгоспугідь. Це територія, розміром з Каліфорнію, що повністю складається з сільгоспугідь. Це зелена родюча рівнина – дуже схожа на «кукурудзяний пояс» Америки, що чудово зрозуміють ваші фермери з Канзасу чи Південного Іллінойсу. Вона покрита найбагатшими, найбільш родючими чорноземами.

«У нас сприятлива погода і багато води, в тому числі, завдяки розвиненій системі зрошення на півдні. Ось чому, незважаючи на наші нещодавні успіхи, аграрний сектор України функціонує лише на 50% потужності. Наші врожаї відстають від розвинених країн через низьку якість насіння і добрив, а також застарілі методи ведення сільського господарства. Більшу частину виробництва складають сировинні товари. Окрім того, більше чотирьох млн га продуктивних сільськогосподарських земель досі простоює. Це більше, ніж площа штату Меріленд, і вона тільки й чекає щоб її обробляли», — сказав Олексій Павленко.

Також він додав, що Україні потрібні партнери, що допоможуть реалізувати наш сільськогосподарський потенціал. Сільське господарство потребує інвестицій для збільшення виробництва тваринних білків, фруктів, овочів та інших дорогих харчових продуктів.

«Нам потрібні технології, для запуску систем високоточного землеробства, керованого в режимі онлайн через супутник. Це дозволить нашим великим фермам працювати максимально ефективно. Ми потребуємо допомоги лізингових компаній у фінансування закупівлі тракторів, комбайнів та іншого обладнання. Також, ми повинні забезпечити гарантіями фінансування наших дрібних і середніх ферм. Ці фермери можуть легко подвоїти обсяги виробництва, але не мають доступу до сільськогосподарського обладнання та високоякісних початкових матеріалів», — наголосив міністр.

Також підсумува, що усі ці сфери є привабливими для інвесторів, адже гарантують повернення інвестованих коштів, одночасно сприяючи розбудові України.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 17°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

49%