На Сумщині карантин у зв'язку з АЧС

23 серпня 2016 78 0
На Сумщині АЧС
tv2.tomsk.ruНа Сумщині АЧС

У с. Нижнє Піщане Сумської області запроваджуються карантинні заходи у зв’язку з африканською чумою свиней. Таке рішення ухвалила 22 серпня Державна надзвичайна протиепізотична комісія при Сумській міській раді, повідомляє прес-служба Сумської міськради.

Комісія вирішила визначити епізотичним осередком щодо африканської чуми свиней (АЧС) територію СТОВ «Піщане» і с. Нижнє Піщане та ввести карантин.

Створено координаційну групу з організації карантинних заходів за участю представників Держпродспоживслужби, Сумського відділу поліції, відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, яка проводить ряд профілактичних заходів. Зокрема, будуть встановлені та облаштовані поліцейсько-карантинні пости з дезбар’єрами для цілодобового чергування та проведення контролю за в’їздом, транзитом та виїздом транспорту на дорогах сполученням Суми—Н.Піщане та Н.Піщане—Житейcьке. Вживатимуться заходи щодо перекриття і польових доріг між цими населеними пунктами.

Створено спеціальні бригади з представників органів влади, поліції, управління Держпродсподживслужби для проведення вилучення поголів’я домашніх свиней у зоні епізотичного осередку.

Довідка: 21 серпня надійшло повідомлення від керівника СТОВ «Піщане» щодо загибелі 6 свиней у господарстві. Оперативно на місце виїхали фахівці відповідних служб, які встановили загибель тварин з ознаками почорніння на вухах та кінцівках. За результатами патологоанатомічного розтину встановлена підозра на захворювання тварин африканською чумою свиней (АЧС). Лабораторним дослідженням 22 серпня такий висновок було підтверджено. Наразі відомо про загибель близько 30 свиней у господарстві.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%
Матеріали за темою