Рятувальники пильно слідкують за ходом жнив на Київщині

14 липня 2015 29 0
Рятувальники пильно слідкують за ходом жнив на Київщині
Київська ОДАРятувальники пильно слідкують за ходом жнив на Київщині

У найбільш напружені липневі дні збиральної кампанії на Київщині щоденно триває тяжка, копітка боротьба аграріїв спільно з працівниками Державної служба України з надзвичайних ситуацій за збереження врожаю. Зокрема, постійно проводяться наради та рейдові перевірки місць збирання та переробки зерна. Повідомляє прес-служба Київської ОДА.

Один із останніх виїздів — спільно з співробітниками ДАІ та журналістами на поля Броварського та Миронівського районів. В Броварському районі більш підготовленими до збиральної кампанії виявились товариства «Голосієво» та «Колос-2000». Тут обкошено та оборено хлібні масиви, в повній мірі укомплектовано збиральну техніку первинними засобами пожежогасіння, організовано чергування пристосованої техніки для пожежогасіння та тракторів з плугом. Керівники господарств, спеціалісти, механізатори, агрономи та всі, хто задіяний на жнивах, на момент приїзду, перебували на полях. Об’єднані єдиною турботою: швидко та якісно зібрати врожай – вони вболівали лише за те, щоб не підвела погода.

А в ТОВ «Войтівське» та ФГ «Залісся» ще ведеться робота по усуненню недоліків вказаних в інформаційних листах інспекторів місцевого райуправління. В області чудово розуміють, що надзвичайно важливо не лише виростити хороший урожай і зібрати, але і зберегти його.

Як повідомив в. о. головного державного інспектору Броварського району Віталій Половко, працівники пожежно-рятувальної служби співпрацювали з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств області, постійно виїздили в господарства та на поля, спільними зусиллями вирішували всі проблемні моменти і досягли того, що більшість господарств добре підготувалися до того, щоб не допустити втрат врожаю, особливо від пожеж. І вони, до речі, на сьогодні в області не зареєстровані. Безперечно, існує багато сільськогосподарських об`єктів протипожежний стан, яких залишає бажати кращого. Типова проблема — зернозбиральна техніка так і залишилися недостатньо забезпеченою первинними засобами гасіння.

Актуальними залишаються й такі проблеми, як облаштування протипожежною сигналізацією складів та виробничих приміщень, забезпечення зерносховищ блискавкозахистом та обгородження місць зберігання врожаю. На зернотоках, зерноскладах багатьох господарств не встановлено попереджувальних знаків. Багато керівників господарств області нехтують проведенням навчань в системі пожежно-технічного мінімуму, проведенням інструктажів з особами, задіяними на жнивах, здають в оренду будівлі зерносховищ, що призводить до погіршення їх протипожежного стану.

В Миронівському районі в ході перевірок рятувальники провели позапланові інструктажі з механізаторами сільгоспгосподарств та фермерських господарств району щодо порядку нагляду за безпечною роботою основних систем та вузлів збиральної техніки, порядку дій у разі виникнення пожежі, порядку користування первинними засобами пожежогасіння. Всім працівникам вручено тематичні пам`ятки. Приємно що більшість сільгосппідприємства району неухильно виконують вимоги правил пожежної безпеки та взагалі ставляться до цих питань відповідально, адже належний протипожежний стан – це безпека врожаю.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%