Рада може підвищити закупівельні ціни на молоко

16 липня 2015 103 0
Рада може підвищити закупівельні ціни на молоко
fermer.ruРада може підвищити закупівельні ціни на молоко

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 2089 про підвищення мінімальних закупівельних цін на молоко, документ планується доопрацювати до другого читання, пише «Сегодня».

«На сьогоднішній день, основним видом діяльності переважної більшості сільського населення України — є особисте селянське господарство і дрібне фермерство. Це дозволяє жителям села отримувати мінімальні доходи для виживання в умовах катастрофічної ситуації з працевлаштуванням на селі. Важливим напрямком діяльності підсобного сільського господарства та дрібного фермерства є молочне скотарство. Однак, починаючи з 1990 р. в Україні спостерігається безперервне скорочення поголів'я ВРХ в тому числі корів. За період з 1990 по 2014 роки поголів'я корів скоротилося в 3,5 рази, у тому числі за оперативними, наведеним на сайті державної служби статистики України, тільки за 2014 р. поголів'я скоротилося на 3,2%. Першопричиною зниження поголів'я корів є низькі закупівельні ціни на молоко», — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Автори законопроекту зазначають, що роздрібні ціни на молоко на прилавках магазинів в 3-5 разів перевищують закупівельні ціни, причому ціна на молоко поширеного другого сорту, яке придбано у населення та у сільськогосподарських підприємств відрізняється в 1,5-2 рази.

«Основним завданням законопроекту є встановлення державного регулювання мінімальних закупівельних цін на незбиране сире товарне молоко другого сорту», — підкреслюється в пояснювальній записці.

Так, законопроект передбачає доповнення Закону України «Про молоко та молочні продукти» статтею 16 — 1, якою Держава встановлює такі мінімальні закупівельні ціни на незбиране сире товарне молоко в розрахунку за 1 кілограм (без урахування податку на додану вартість): для молока другого сорту — 4 грн, а зараз закупівельна ціна на молоко становить 2 грн.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

38%