Розпайовані землі в Україні коштують мінімум 860 трлн грн

15 вересня 2016 93 0
В Україні земельних паїв нарахували на 860 трлн грн
o-nedvizhke.ruВ Україні земельних паїв нарахували на 860 трлн грн

Лише розпайовані землі в Україні коштують 860 трлн грн. Про це «Укрінформу» заявили у Спілці українських підприємців.

«За найскромнішими підрахунками, за середньої вартості сільгоспземлі — 30 тис. грн ($1,1 тис.) за 1 га, розпайовані землі вартують 860 трлн грн», — зазначили у спілці.

При цьому відсутність вільного ринку не дає змоги встановити реальну вартість землі в Україні. У країнах же Європи її вартість сягає від $2-3 тис. до $60 тис.

У Спілці українських підприємців додали, що у приватній власності знаходиться переважна більшість земель сільськогосподарського призначення.

«Станом на сьогодні заборонено обіг 96% (41 млн га) землі с/г призначення, 68% (28,7 млн га) з яких — земельні паї, що перебувають у приватній власності майже семи мільйонів громадян», — повідомляють у спілці.

В організації також звернули увагу на проблему прийняття до комунальної власності сільгоспземель від власників земельних паїв, які померли, не залишивши спадкоємців.

«На жаль, значна частина власників земельних паїв померла, не залишивши спадкоємців, внаслідок чого землі лишились безгосподарним тягарем для органів місцевого самоврядування, які не володіють необхідною інформацією і не мають визначеної законом процедури прийняття таких земель до комунальної власності», — стверджують у спілці.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 7°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

55%