Реклама

«Гібридне» органічне виробництво принесе виграш фермерам — експерт

28 вересня 2016 110 0
Органічне фермерство має базуватися не лише на землеробстві, а й на тваринництві
supersano.zz.vcОрганічне фермерство має базуватися не лише на землеробстві, а й на тваринництві

Органічне фермерство має базуватися не лише на землеробстві, а й на тваринництві.

Таку думку висловив старший викладач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Полтавської державної аграрної академії Сергій Пономаренко, повідомляє «Енерголайф».

За його словами, така комбінація дуже виграшна, адже кожного року не вдається зібрати гарний урожай тієї чи іншої культури. На «гібридних» господарствах неврожайну культуру згодують худобі, а прибуток отримають, наприклад, через продаж молока.

«Та на цьому корисність тваринництва у сфері землеробства не закінчується. Корова – це не тільки «апарат для виробництва молока», а ще й хороший інструмент для виробництва органіки. Завдяки худобі господарство «Агроекологія», яке займається органічним виробництвом, кожного року отримує 70 т навозу на 1 га землі», — зазначив він.

Також додав, що унікальний і спосіб обробітку землі органічними підприємствами. Наприклад, «Агроекологія» вже протягом 40 років не оре землю. На полях цього підприємства працює плоскоріз, який не перевертає пласт землі, а тільки підрізає корінці. Така система обробітку ґрунту не тільки є кращою для землі, а й вимагає менших паливних витрат.

«Ґрунт – це дуже складний організм. У чайній ложці хорошого чорнозему кількість організмів досягає половииі населення земної кулі. Тому, чим менше туди втручатися, тим краще для ґрунту», — зазначив експерт.

На жаль, за його словами, найбільшу частку витрат підприємця-органіка займає сертифікація органічного виробництва. Наприклад, 1 га землі, яку оцінює експерт із сертифікаційної компанії, обійдеться власнику у 3 тис. грн. Сертифікат якості підтверджується кожного року. Фахівці, які проводять перевірку, зазвичай не попереджають про свій приїзд.

«Що взагалі дає органічне фермерство? Користь від нього колосальна. Наприклад, відсоток гумусу в землях органічних підприємств вдалося підвищити на 2%. Тобто, фермери не тільки беруть від землі, а й зберігають її для наступних поколінь. Так, урожайність на таких землях не найвища, але вона стабільна. Показники урожайності зберігаються навіть у роки, коли погодні умови не найкращі для отримання гарних показників. Про екологічну сторону такого виробництва та отримання «чистої» продукції годі й говорити», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus