Від збитків через АЧС фермера врятує «імунітет»

28 вересня 2016 81 0
Система компартментів дасть можливість зберегти поголів’я свиней
cikavo-znaty.comСистема компартментів дасть можливість зберегти поголів’я свиней

Система компартментів дасть можливість зберегти поголів’я свиней, навіть якщо ферма потрапила у трикілометрову «зону захисту» від поширення вірусу АЧС.

Про це повідомила віце-президент асоціації «Свинарі України» (АСУ) Оксана Юрченко під час прес-конференції «Відкритий третій фронт війни з боку Росії проти України — біологічна війна», пише прес-служба АСУ.

Ця система, за її словами, це рівень біобезпеки, який може бути присвоєний господарству. Для цього розробляються зміни до Інструкції щодо боротьби з АЧС в Україні.

«Згідно з чинною Інструкцією щодо боротьби з АЧС, у радіусі трьох кілометрів від спалаху все поголів’я свиней підлягає ліквідації. Проте така вимога несправедлива щодо промислових підприємств, які дотримуються правил біобезпеки і вкладають мільйонні інвестиції, щоб не допустити будь-які патогени у господарство. Тож вони в особливій зоні ризику», — зазначила вона.

За її словами, вдалося досягти розуміння з Держпродспоживслужбою та Мінагропродом у цьому питанні — якщо підприємство має високий рівень біобезпеки, і може це довести, воно матиме можливість не вирізати поголів’я у трикілометровій зоні.

«Наразі мусимо визнати, що поширення африканської чуми свиней в Україні неконтрольоване. Лише за серпень, для прикладу, 10 областей у різних регіонах України спалахували новими випадками виявлення хвороби. Якщо раніше звинувачували дикого кабана, то зараз цього робити не можна. Джерело поширення хвороби ― контамінована продукція, що неконтрольовано шириться країною», — резюмувала Оксана Юрченко.

Виконано за допомогою Disqus