Президент підписав Закон «Про побічні продукти»

14 жовтня 2016 99 0
Поправки до Закону врятували тваринників від мільйонних втрат
amazonaws.comПоправки до Закону врятували тваринників від мільйонних втрат

Зміни до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною», розроблені Асоціацією «Свинарі України» за сприяння Всеукраїнської Аграрної Ради, врятували тваринників від мільйонних втрат. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України».

Згаданий закон належить до «пакету» так званих європейських, і розроблявся на основі Регламентів ЄС. Проте, український відповідник вийшов дуже спрощений, зокрема щодо правил поводження із гноєм. Так, згідно з початковою редакцією, гній довелося б автоклавувати (при температурі вище 133 °С, довше 20 хвилин при абсолютному тиску не менше 3 бари). Це нонсенс, який не вкладається у логіку виробництва. До того ж, обладнання для стерилізації коштує чимало, а це — додатковий фінансовий тиск на виробника.

«Минулого року, коли Закон «Про побічні продукти» був підписаний Президентом, урядовці раділи, оскільки він є одним з євроінтеграційних. Проте, виробники сприйняли цю новину із песимізмом, оскільки згідно з положеннями документу, гній хоча і визнавався «побічним продуктом», його довелося б утилізувати лише під тиском. А це неймовірне і, при цьому, абсолютно недоцільне фінансове навантаження. Так, за розрахунками наших господарств, свинокомплексу закритого циклу на 1200 свиноматок довелося б витрачати 20 тис. гривень на тиждень, щоб виконувати вимоги Закону», — говорить віце-президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

Крім того, такі вимоги, фактично, зводять нанівець цінність гною як органічного добрива. Асоціація свинарів України за сприяння Всеукраїнської Аграрної Ради зреагувала й ініціювала розробку поправок до Закону, які б зняли з виробників додаткове навантаження (фінансове й технічне).

«За підрахунками експертів тягар виконання вимоги статті 15 чинного закону щодо стерилізації гною під тиском коштуватиме середній свинофермі в тисячу голів до мільйона гривень на місяць. Усі тваринницькі ферми були поставлені перед необхідністю додаткових багатомільйонних витрат. А у випадку невеликих господарств це могло би призвести до повного зупинення діяльності. Адже фермери змушені були спрямувати свої активи на закупівлю дорогого обладнання для стерилізації», — коментують представники Всеукраїнської Аграрної Ради.

Погодження цих змін тривали довго. Якщо перше читання Законопроект пройшов доволі швидко, то другого свинарі чекали півтора року.

«Підписання Закону «Про внесення змін до закону України «Про продукти тваринного походження» — великий позитив. Утилізувати гній шляхом кип'ятіння обходилося б у 10 разів дорожче, ніж способом компостування. У нашому господарстві 4 тис. голів ВРХ. І зробити термічну обробку гною було б технічно дуже складно», — розповідає головний ветеринарний лікар ТОВ «Вітчизна» Федір Рошка.

Виконано за допомогою Disqus