На Херсонщині відкрили сучасні сімейні ферми

22 липня 2015 69 0
На Херсонщині відкрили сучасні сімейні ферми
Мiragro.comНа Херсонщині відкрили сучасні сімейні ферми

У Голопристанському районі Херсонської області відкрили сучасні сімейні ферми, повідомляється на сайті «Голос України».

Ця подія відбулася у рамках у реалізації проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні».

Цей благодійний соціальний проект було започатковано 2010 р. в п’яти областях України. Упроваджує його Міжнародний благодійний фонд «Добробут громад» у співпраці з компанією «Данон», за підтримки міжнародних організацій.

У межах третьої фази проекту (із серпня 2013 р. до липня 2016 р.) заплановано створити сталу конкурентоспроможну систему постачання молока власниками особистих селянських господарств, об’єднаними в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, а також перетворити перспективні домогосподарства на міні-ферми сімейного типу, поліпшуючи професійні знання, навички, ефективність та життєздатність кооперативів і їхніх членів.

Суть проекту полягає в тому, що компанія-виробник молочних продуктів забезпечує родину, яка виявила бажання відкрити міні-ферму, необхідним обладнанням. До безплатного «комплекту» входять: доїльний апарат, поїлки, система освітлення з автоматичним регулятором увімкнення/вимкнення, система вентиляції та кондиціювання, гумові килимки, електропастух. Вартість такого обладнання для компанії становить $6 тис.

Люди готують приміщення для утримання худоби і створюють умови для розміщення обладнання. Спеціалісти компанії супроводжують родини інформаційно та організаційно на всіх етапах реалізації проекту, починаючи з його розроблення і вже після відкриття ферми, надаючи консультації, як поліпшити сімейний бізнес.

Крім обладнання, кожна із сімейних ферм отримує по дві племінні високопродуктивні нетелі української червоної молочної породи. За умовами договору, родина зобов’язана передати перший приплід жіночої статі іншому членові кооперативу, що виявив бажання відкрити власну ферму.

«Головним ефектом від реалізації проекту має стати збільшення доходів родини. Адже завдяки запровадженню нових технологій надої від одної корови зростають на 20-25%. Звісно, і компанія має свій інтерес: вона хоче забезпечити себе якісною сировиною, яка відповідає встановленим на підприємстві високим нормам», — зазначив менеджер компанії «Данон» Анатолій Шатковський.

Як повідомили в департаменті агропромислового комплексу Херсонської облдержадміністрації, в області на базі обслуговуючих кооперативів із заготівлі молока функціонують 18 сімейних ферм. Щоб створити ферму, слід мати в господарстві: як мінімум сім корів, право власності на земельну ділянку, де розташоване приміщення для утримання худоби, бути членами місцевого сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу або бути готовими долучитись до діяльності СОК. А головне — мати потенціал і бажання розширювати сімейне господарство та родинний прибутковий бізнес.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 17°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

49%
Матеріали за темою