Аграрії південних областей отримали високі врожаї зернових

20 листопада 2016 76 0
Аграрії на Одещині практично не використовують інсектицидне протруєння
kurkul.comАграрії на Одещині практично не використовують інсектицидне протруєння

Найвищі показники урожайності у цьому сезоні продемонстрували Одеська – 37,9 ц/га, Миколаївська — 33 ц/га, Запорізська – 30 ц/га, Дніпропетровська — 32 ц/га. А окремі райони Одеської області отримали врожай на рівні 56-52 ц/га. Про це пише Рesticidov.net.

За словами доктора сг. наук, академіка НААН, Миколи Литвиненка, 2016 р. був надзвичайно вдалим і сприятливими за погодними показниками. З середини травня і до кінця червня безперервно дощило, тож мали 260 мм опадів в період вегетації озимих.

«Аграрії Одеської області, вперше за багато років, внесли 200 тис. т мінеральних добрив в фізичній речовині. Під озиму внесли 53 кг/га. Порівняно з іншими країнами це не великий показник, адже у Франції, Нідерландах норма внесення становить 300-350 кг/га. Ми розуміємо, що є пряма залежність врожайності від кількості внесених мінеральних добрив і без внесення високих доз мати врожайність на півдні практично не можливо», — сказав він.

За словами Миколи Литвиненка, аграрії південного регіону дуже скептично відноситься до фунгіцидів.

«Найкращі сільгоспвиробники планують одну фунгіцидну обробку, але якщо за вегетаційний період випадає до 300 мм опадів одного фунгіцидного обробітку замало. У цьому році, хто провів фунгіцидну обробку двічі, той врятував якість зерна. Також на півдні дуже мало використовують інсектицидне протруєння, думаю протруюють лише 50-60% сільгоспвиробників», — зазначив Микола Литвиненко.

Виконано за допомогою Disqus