Органічні виробники потерпають від недобросовісної конкуренції — Лановенко

22 листопада 2016 109 0
У новій редакції Закону також визначено розмір штрафів за порушення маркування «еко»
goodwine.uaУ новій редакції Закону також визначено розмір штрафів за порушення маркування «еко»

В українському законодавстві немає чітко прописаних механізмів захисту органічних виробників від недобросовісної конкуренції — продажу «псевдоорганіки», тобто продукції, яка має маркування «еко», «біо», «натуральна», але не є такою.

Про це у своєму блозі на AgroPolit.com повідомила президент Академії органічного садівництва «Ekogarden» Валентина Лановенко.

На її думку, органіка має розглядатися не лише з економічної точки зору, це й збереження екології та навколишнього середовища; створення нових робочих місць, адже органічне виробництво потребує більше ручної праці, ніж традиційне; здоров’я споживачів та нації в цілому. Тому абсолютно справедливо, що у стратегії АПК «3+5» органічний напрямок є пріоритетним і вона це підтримує.

За її словами, урядовий комітет з питань аграрної політики 17 листопада розглянув законопроект про внесення змін до чинного закону про виробництво і оборот органічної продукції в Україні.

«На думку представника відомства Миколи Мороза, розроблений документ дозволить наблизити українське законодавство в галузі органічного виробництва до європейських норм. Також він дасть можливість встановити загальні вимоги до виробництва органічної продукції в нашій країні, зокрема, вимоги щодо сівозмін, обробки ґрунту, насіннєвого матеріалу, підживлення сільгоспкультур, використання засобів захисту рослин», — говорить Валентина Лановенко.

Нагадаємо, що розвиток органічного виробництва є пріоритетним у програмі «3+5» Міністерства аграрної політики та продовольства України, запропонованій Тарасом Кутовим.

Виконано за допомогою Disqus