Закладка традиційного й органічного саду коштує однаково — Лановенко

6 січня 2017 257 0
1 га інтенсивного саду (яблуня, груша) коштує $15-20 тис.
kurkul.com1 га інтенсивного саду (яблуня, груша) коштує $15-20 тис.

Закладка традиційного й органічного саду виллється в однакову суму. Про це на Facebook повідомила Президент Академії Органічного Садівництва «Ekogarden» Валентина Лановенко.

За її словами, 1 га інтенсивного саду (яблуня, груша) коштує $15-20 тис. — це саджанці, матеріали (опорна система, зрошення), логістика та робота.

«Органічний сад відрізняється від традиційного підготовкою ґрунту, вибором саджанців та методикою ведення. Тому закладка що традиційного, що органічного саду обійдеться в однакову суму. Вартість ведення може відрізнятися, оскільки для органічних садів потрібно більше ручної праці, але деяку суму можна заощадити на препаратах», — зазначила вона.

Також додала, що інвестиції в інтенсивний грушевий сад приноситимуть прибуток протягом 30 років (на підщепі Айва S-1), в яблуневий сад — протягом 20 років (підщепа М-9).

«Урожайність інтенсивного саду — 40-45 т плодів з 5-6 періоду вегетації саду. Мінімальний прибуток з 1 га: для яблуні — 40 т × 8 грн = 320 тис. грн, для груші — 40 т × 20 грн = 800 тис. грн», — повідомила Валентина Лановенко.

Саджанці — одна з найбільших витратних статей. Тому якщо враховувати ціну українських, яка є нижчою у 2-3 рази від іноземних, вартість 1 га — $20 тис., підсумувала експерт.

Лілія Христенко, Кurkul.com

Виконано за допомогою Disqus