Учені РФ вивели хижих комах для боротьби з павутинним кліщем

22 листопада 2016 75 0
Особливо шкодить кліщ в теплицях
pro-dachu.comОсобливо шкодить кліщ в теплицях

Лабораторія «Розведення ентомоакаріфагів» — хижих комах, які з’їдають шкідників овочевих і зеленних культур, створена при Новосибірському державному аграрному університеті (МДАУ). Першими її мешканцями стали хижі кліщі фітосейліуси, які харчуються небезпечним шкідником — павутинним кліщем.

Про це повідомив «ТАСС» начальник науково-дослідної частини МДАУ Андрій Петров.

«Лабораторія відкрита для розведення фітосейліуса — природного ворога небезпечного шкідника павутинного кліща. Особливо шкодить кліщ в теплицях, де застосування хімічних препаратів через їх токсичність неможливе, а біопрепарати не дають належного ефекту», — сказав він.

Також додав, що в природних умовах фітосейліус живе в тропіках, тому його доводиться розводити в лабораторних умовах.

Схема технології виведення фітосейулюса включає вирощування рослин, які є кормовим субстратом його жертви — павутинного кліща, накопичення його на вирощених рослинах і потім підсаджування до нього фітосейлюса. Він швидко розмножується, минаючи стадію личинки, і одна комаха може з'їсти в день від 15 до 25 кліщів. Невід'ємною частиною цього біотехнологічного процесу є підтримка маткових культур кліща і фітосейліуса, контроль якості, збереження і поліпшення заданих властивостей в культурі протягом тривалого часу.

«Лабораторія створена не тільки для наукових досліджень, а й для розведення акарифагів для тепличних господарств», — зазначив він, додавши, що і хижак, і його жертва настільки малі, що процес розведення можна побачити тільки під мікроскопом.

За його словами, вже укладено перший договір з найбільшим в Новосибірську тепличним комплексом «Толмачевский», раніше вони закуповували фітосейліуса в Ізраїлі. По суті в університеті впровадили імпортозаміщення для агрокомплексів області. Надалі вчені планують розводити і інших «корисних хижаків», однак плани поки не озвучують.

Виконано за допомогою Disqus