КМУ ухвалив постанову Про затвердження критеріїв заборони поширення сортів в Україні

7 грудня 2016 91 0
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
kurkul.comТарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України

Сьогодні Уряд прийняв постанову, яка не допустить на ринок збуту України сорти рослин, що не задовольняють потреби суспільства, становлять загрозу життю і здоров’ю людей, завдають шкоди рослинному і тваринному світу та довкіллю.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, коментуючи рішення Кабінету Міністрів України щодо ухвалення постанови «Про затвердження критеріїв заборони поширення сортів в Україні».

«Це не тільки приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами. Головне, що це надасть користувачам сорту та виробникам інформацію про властивості сортів, придатність їх до використання в різних регіонах, які відповідають характеристикам відповідно до чинного законодавства», — зазначив керівник аграрного міністерства.

Довідково:

Постанова «Про затвердження критеріїв заборони поширення сортів в Україні» розроблена з метою визначення критеріїв заборони поширення сортів в Україні.

В Україні важливе значення надається регламентації та регулюванню відносин, які виникають між селекціонером, сферою, яка забезпечує набуття, реєстрацію та захист прав на сорти рослин, та власне виробниками насіння, садивного матеріалу та їх користувачами.

Державна реєстрація сортів здійснюється в Україні шляхом експертизи на відповідність критеріям відмінності, однорідності, стабільності та за показниками господарської цінності сорту — урожайності, стійкості до хвороб, шкідників та екстремальних факторів середовища, якісних показників. Лише за позитивними результатами двох тестів та відповідній назві сорт визнається таким, що не відповідає критеріям заборони поширення сортів в Україні, та заноситься до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, тому критерії є перепоною потрапляння на ринок низькоякісних сортів рослин.

Виконано за допомогою Disqus