Кутовий розповів про нову систему кредитування фермерів

8 грудня 2016 126 0
Держава замість фермера буде гарантувати йому початковий внесок
forbes.net.uaДержава замість фермера буде гарантувати йому початковий внесок

В Україні планують запустити нову систему кредитування для малих і середніх фермерів.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий на міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні 2016: правила гри», пише прес-служба Мінагропроду.

«Пріоритетний напрямок підтримки аграріїв – це гарантування кредитування саме для малих та середній фермерів. Адже коли ми зробили статистику по відшкодуванню відсотків, ми побачили, що маленькі фермери реально кредитуються на рівні 10%. Все інше забирають великі, середні. Немає механізму застави, та механізму першого внеску. У фермера немає тих 30, 40%, який просить комерційний банк», — сказав міністр.

Читати по темі: Бюджет-2017: скільки виділили фермерам?

Очільник міністерства пояснив, що за його реформою, саме держава замість фермера буде гарантувати йому початковий внесок.

«Фермер, маючи перший внесок від держави, буде купувати той актив, який він хоче купити. Потім цей актив буде йти в заставу комерційному банку. На моменті, коли це відбудеться, банк буде фактично звільняти під ту заставу з гарантійного фонду і фонд буде передавати ті самі гроші якомусь іншому фермеру», — зазначив він.

Тарас Кутовий висловив велике сподівання, що механізм системи кредитування малих і середніх фермерів буде прийнятий в найближчий час.

Виконано за допомогою Disqus