Для розвитку озимих очікуються сприятливі погодні умови — Укргідрометцентр

9 грудня 2016 47 0
Майже 50% посівів поки перебувають у слаборозвиненому стані
agrostoryМайже 50% посівів поки перебувають у слаборозвиненому стані

Укргідрометцентр констатує відсутність загроз для посівів озимих культур на більшій частині території України через морози в грудні.

Про це повідомляють «Українські Новини».

«Незважаючи на більше кількість слаборозвинених посівів, поточні погодні умови завдяки сніжному покриву небезпеки не представляють», — повідомив начальник департаменту агрометеорології Тетяна Адаменко.

Вона зазначила, що найнижчі температури, які спостерігалися в грудні, досягали -19 градусів у східній частині і -17 градусів у західній частині України.

Тетяна Адаменко уточнила, що сніжний покрив доходить до 30 см у Харківській, Сумській областях, де спостерігалися найнижчі температури, тому абсолютно ніякої шкоди такі морози нанести не могли.

Водночас, з її слів, викликає певне занепокоєння зниження температури в південних областях, тому що в Одеській області поля голі, практично така ж ситуація в Херсонській області, у Миколаївській області також мало снігу. Проте, зниження температур були нетривалими, і температура ґрунту не встигла поки опуститися до небезпечного рівня. Але приблизно через тиждень очікується похолодання, після якого знову прогнозується потепління.

«Тому на найближчі 7-10 днів погроз я не бачу, якщо не буде різких перепадів температур надалі, то грудень для озимих пройде нормально», — вважає Тетяна Адаменко.

Майже 50% посівів, за оцінками департаменту агрометеорології, поки перебувають у слаборозвиненому стані, з них приблизно 15% ще не дали сходів. Причиною є те, що більшу частину озимих посіяли в жовтні, а середньомісячна температура в цьому місяці була на 1 градус нижче норми, але саме його, можливо, не вистачило для того, щоб рослини досягли безпечних фаз розвитку.

Зазначимо, що Мінагропрод констатує хороший і задовільний стан посівів озимих зернових на 5,3 млн га з 6,9 млн га посіяних, у слабкому і зрідженому стані — 1,1 млн га, і посіви на близько 490 тис. га, за підрахунками міністерства, не дали сходів.

Виконано за допомогою Disqus