Лавренюк озвучила прогнози розвитку молочної галузі

16 грудня 2016 74 0
УМІ виробництва молока наприкінці року підніметься до 7% відносно кінця минулого року
kurkul.comУМІ виробництва молока наприкінці року підніметься до 7% відносно кінця минулого року

Рентабельність молочного бізнесу в Україні залишається нижчою від середніх показників 2011-2015 р.р. і становить -22,5%.

Про це повідомила віце-президент Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, пише прес-служба АВМ.

За її словами, після відносно стабільних з точки зору рентабельності бізнесу 2012-2013 р.р., коли реалізаційна ціна на молоко ґатунку «екстра» для ферм була в межах €0,40/кг, у 2014 р. був дуже стрімкий і затяжний спад закупівельної ціни на молоко. З лютого 2015 р. до жовтня 2016 р. ціна рухалася у боковому коридорі — у межах €0,16-0,18/кг. А 2016 р. виявився одним з найзбитковіших за всю історію існування молочної галузі в Україні.

«За оцінками групи експертів FAO, виробництво молока у травні-вересні цього року було історично найзбитковішим. Так, умовний молочний індекс (УМІ) за вересень 2016 р. продемонстрував падіння на 31,4% відносно середнього місячного показника за останні 5 років. З жовтня ми спостерігаємо стримане пожвавлення на світових молочних ринках, тому ціни на молоко-сировину в Україні почали зростати», — зазначила вона.

Також додала, що це призведе до того, що, за прогнозами, УМІ виробництва молока наприкінці року підніметься до 7% відносно кінця 2015 р.

«На фоні цих негативних факторів ми маємо один величезний позитив — всі ці потужні обставини спонукали виробників молока до консолідації», — зауважила Ганна Лавренюк.

Це стосується не тільки відстоювання своїх інтересів та інтересів галузі в правовому полі, в налагодженні ефективного діалогу з законодавчою і виконавчою владою, але також у пошуку нових резервів прибутковості, зазначила експерт.

«Зокрема саме у 2016 р. ми мали перший прецедент, коли господарства почали об’єднуватися, зробили перший прототип молочного кооперативу», — підсумувала вона.

Виконано за допомогою Disqus