Ключовою проблемою фермерів є оформленням договорів оренди

28 травня 2015 92 0
Ключовою проблемою фермерів є оформленням договорів оренди
Latifundist.comКлючовою проблемою фермерів є оформленням договорів оренди

Ключовою проблемою фермерів є оформленням договорів оренди. Про це в інтерв'ю порталу «АгроТаймс» розповів засновник фермерського господарства «Повернення» (Львівська область) Ярослав Шакало.

«У нашому регіоні середня земельна частка становить 1,48 га. У зв’язку з реформою цю земельну частку деякі сільради поділили на три частини: 0,08 га – пасовище, 0,2 га – сінокіс, решта – рілля. Відповідно, людині видали три державні акти на кожну ділянку. І тепер фермеру треба укласти з кожним пайовиком три угоди оренди – а це все гроші», — жаліється фермер.

За його словами, реєстрація права оренди на одну ділянку коштує 350 грн. А щоб орендувати гектар сінокосу, треба укласти десять угод.

«Ще гірше те, що люди змушені відмовлятися від своєї землі через дорожнечу оформлення спадщини. Переоформлення однієї ділянки коштує 2 тис. грн, тобто спадкоємцеві треба заплатити 6000: за сінокіс, пасовище і ріллю. Парадокс: оціночна вартість 8 соток сінокосу менша, ніж вартість переоформлення права власності!», — розповідає Ярослав Шакало.

Виконано за допомогою Disqus