Маржинальність виробництва картоплі може сягати 300%

25 грудня 2016 70 0
У середньому в Україні останніми роками збирається 21-24 млн т картоплі
kurkul.comУ середньому в Україні останніми роками збирається 21-24 млн т картоплі

Площі під картоплею в Україні поступово скорочуються, оскільки аграрії незадоволені низькою рентабельністю культури та падінням ціни на продукцію. Проте експерти переконують, що маржинальність цієї нішевої культури може сягати 300%, пише SuperAgronom.com.

Так, в Україні останніми роками збирається 21-24 млн т картоплі, середня рентабельність виробництва у 2015 р. складала 24%. В той же час, на катроплю існує великий попит в інших країнах і вона може стати важливим експортним продуктом.

Повідомляється, що при дотриманні оптимальної технології вирощування (внесення достатньої кількості добрив, хімічний захист посівів, обробка мікроелементами та стимуляторами), затрати на виробництво становлять $1603/га, а маржинальність 177-299%. Чистий дохід з 1 га може сягнути $4800.

Наголошується, що для досягнення хорошого прибутку важливо дотримуватись технології вирощування культури та подбати про достатнє забезпечення елементами живлення, що дозволить досягти не лише високої урожайності, а і якості продукції, яка дозволить реалізувати її за вигідною ціною.

Виконано за допомогою Disqus