Червонокнижний азовський осетр загине з вини чиновників Держрибагентства?

27 грудня 2016 100 0
Україна ризикує втратити унікальне племінне стадо азовської популяції російського осетра і білуги
borona.netУкраїна ризикує втратити унікальне племінне стадо азовської популяції російського осетра і білуги

Україна ризикує втратити унікальне племінне стадо азовської популяції російського осетра і білуги, евакуйоване минулого року під ворожим вогнем з території Павлопольського водосховища в Донецькій області. Про це повідомляє depo.ua.

Керівництво Державного агентства рибного господарства намагається «видворити» найціннішу генетичну колекцію з території Дніпровського осетрового рибовиробничого заводу в Херсонській області. У ситуацію просять терміново втрутитися міністра аграрної політики і продовольства України Тараса Кутового.

За інформацією видання, договір про тимчасове утримання стада на заводі закінчується 31 грудня 2016 р., і чиновники Держрибагентства Василь Плічко, Олена Адамчук та Яніна Здовбицька не мають наміру продовжувати його дію. Вони наполягають на терміновому перевезенні стада в інше місце. Експерти ж вважають, що такі дії в зимовий час загрожують загибеллю риби.

«Ми ставимо під загрозу живий матеріал для подальшого відновлення і збільшення Україною промислового відтворення азовських осетрових риб», — попереджає директор Інституту рибного господарства і екології моря Леонід Ізергін.

Щоб врятувати цінні осетрові породи, власник стада — компанія «Донфільтр» звернулася до Тараса Кутового з проханням продовжити договір з Дніпровським ОРЗ.

Мова йде не просто про рибу, а про надбання нації. Без осетрового стада Україна не зможе відновлювати популяцію цінних порід риб в Дніпрі, Азовському і Чорному морях, пише видання і нагадує, що евакуація 3 т риби цінних порід з території Павлопольського водосховища в Донецькій області коштувала поранень декільком бійцям ЗСУ і співробітникам підприємства «Донфільт».

«Бійці АТО і працівники у вересні 2015 р. ризикували своїми життями, вважаючи, що рятують національне надбання, гордість нашої країни. Невже голова аграрного відомства дозволить бюрократам його знищити? Або хтось навмисне штовхає «Донфільтр» до продажу унікального стада, бажаючи прикупити його задешево?», — резюмує depo.ua.

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.5м/с

Опади

4.4мм

Вологість

57%