Україна має диверсифікувати поставки добрив — Мартинюк

9 січня 2017 102 0
Максим Мартинюк, заступник міністра аграрної політики та продовольства України
kurkul.comМаксим Мартинюк, заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Непередбачувана політика продавця добрив — Росії — напередодні і у період посівної ставить під загрозу якщо не продовольчу безпеку, то експортний потенціал України.

Про це у своєму блозі на Forbes повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Читати по темі: Аграрії закликають не вводити мита на російські добрива

За його словами, навіть якщо винести за дужки інтереси вітчизняних хімічних підприємств, на будь-якому ринку висока залежність від одного, нехай навіть найнадійнішого постачальника — це ризик.

Читати по темі: Аграрії вимагають від Уряду не встановлювати антидемпінгові мита на імпорт добрив

«Ризик цей багаторазово збільшується, якщо ринок — аграрний, а постачальник — Російська Федерація. Також присутній геополітичний фактор — не хотілося б, звільнившись від газової голки, сісти на «азотну», — зазначив він.

Читати по темі: Аграрії заявили, що їх шантажує Ostchem через ціни на добрива

Також він додав, що все це обґрунтовує необхідність диверсифікації поставками добрив з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших.

«Зрозуміло, що з урахуванням логістики, ця продукція буде дорожчою — нівелювати різницю для сільгоспвиробника можна, знизивши імпортні мита на добрива з цих країн», — підсумував Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus