Виробники органіки отримають землю за пільговими орендними ставками — Мінагропрод

20 січня 2017 48 0
У разі високого попиту на земельні ділянки, практика  проведення спецаукціонів може бути розширена
pixabay.comУ разі високого попиту на земельні ділянки, практика проведення спецаукціонів може бути розширена

Мінагропрод та Держгеокадастр розробляють механізм підтримки виноградарства і стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Міністерством передбачається, що на серії спецаукціонів учасникам ринку будуть запропоновані земельні ділянки для виробництва органіки і вирощування винограду за пільговими орендними ставками. Пільги вступатимуть у дію тільки після початку фактичної реалізації інвестпроекту — закладання насаджень, початку процесу сертифікації, тобто підтверджених і фіксованих намірів.

У разі недотримання визначених аукціонних умов, орендні ставки будуть повернуті до ринкового значення, на рівні середнього показника у відповідному районі.

«На сьогодні управліннями Держгеокадастру в областях розпочато аудит земельних ділянок сільгосппризначення державної форми власності, придатних для цих цілей. З огляду на низку додаткових вимог, що висуваються до виробництва органічної продукції, кількість таких земель обмежена. У свою чергу для виноградарства можуть бути використані землі лише в окремих районах Закарпатської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей», — зазначається у повідомленні.

За словами першого заступника міністра агрополітики Максима Мартинюка, в першу чергу землі для органічного виробництва знаходитимуться із земель запасу — перелогів, що не були у використанні тривалий час, щоб скоротити інвестору період отримання сертифікату відповідності.

Також у міністерстві додають, що у разі, якщо на перших спецаукціонах буде зафіксовано високий попит на земельні ділянки, практика їх проведення може бути розширена.

Виконано за допомогою Disqus