У Херсонській та Київській областях запустять пілотний проект консолідації земель

25 січня 2017 71 0
На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для повномасштабної земельної консолідації
kurkul.comНа базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для повномасштабної земельної консолідації

Продовольча й сільськогосподарська організація ООН, ФАО з міністерством аграрної політики та продовольства України реалізує компонент запровадження добровільної консолідації земель.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

У рамках проекту планується запровадження консолідації в двох пілотних областях — у Київській та Херсонській областях, де будуть сформовані організаційні та практичні підходи укрупнення ділянок.

На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.

«Відсутність великих сформованих масивів земель пов'язана, зокрема, з активним процесом розпаювання земель колишніх колгоспів між великою кількістю працівників та пенсіонерів з їх числа, а також процесами безоплатної приватизації. Роздрібнені земельні ділянки є малопридатними для ефективного сільгоспвиробництва, тому напрацювання механізму їх укрупнення є однією з умов забезпечення комплексного розвитку сільських територій та підвищення продуктивності АПК загалом», — відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

У середньому по Україні розмір паю становить 4 га.

Мінімальні зареєстровані в Івано-Франківській — 1,1 га, Закарпатській та Чернівецькій — по 1,4 га. Максимальні — у Луганській — 8,8 га, Запорізькій — 7,2 га, Миколаївській — 6,9 га.

«У партнерстві з ФАО ми зможемо напрацювати правила консолідації земель, орієнтовані, у першу чергу, на інтереси громадянина-власника земельної ділянки. Ми маємо повністю вилучити елемент примусовості, а також усунути ризики надмірної концентрації та зниження економічної конкуренції під час укрупнення земельних ділянок», — додав Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus