Держпродспоживслужбі вдвічі збільшили фінансування на протиепізоотичні заходи

2 лютого 2017 91 0
Фінансування на протиепізоотичні заходи збільшили з 56 до 113 млн грн
kurkul.comФінансування на протиепізоотичні заходи збільшили з 56 до 113 млн грн

Збільшення фінансування протиепізоотичних заходів дозволить Держпродспоживслужбі закрити найбільш критичні проблеми. Про це пише «Урядовий Кур'єр».

Цьогоріч у держбюджеті на протиепізоотичні заходи Держпродспоживслужбі збільшили фінансування вдвічі — з 56 до 113 млн грн. На цьому наголосив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

За його словами, торік з проведенням протиепізоотичних заходів в Україні були певні труднощі. Наприклад, були проблеми із наявністю та закупівлею вакцин для щеплення тварин проти сказу.

«Ми в другій половині минулого року запустили процес щеплення домашніх тварин від сказу. Я би сказав, що тепер він відновлений», — зазначив Володимир Лапа.

Також не менш вагомою складовою проведення протиепізоотичних заходів є належне бюджетне фінансування. На 2016 р. на протиепізоотичні заходи та участь в Міжнародному епізоотичному бюро було передбачено всього 56 млн грн.

«Для порівняння: така невелика країна, як Македонія, минулого року витратила чотири мільйони євро лише на боротьбу з нодулярним дерматитом. Можете порівняти масштаб фінансування. Зрозуміло, що без наявності ефективної вакцинації боротися із хворобами складно. До речі, в цьому році, нам вдвічі збільшили фінансування: з 56 до 113 млн грн. Це набагато менше, ніж потрібно, але й також позитив, хоч і не дуже простий крок, враховуючи, яку ми маємо ситуацію із бюджетом», — відзначив Володимир Лапа.

Виконано за допомогою Disqus