Іноземці та юрособи не зможуть купувати сільгоспземлі в Україні після скасування мораторію — Мінагропрод

3 лютого 2017 75 0
Ціна на земельні ділянки, які будуть виставлятися на аукціонах, має бути не менше їх нормативно-грошової оцінки
kurkul.comЦіна на земельні ділянки, які будуть виставлятися на аукціонах, має бути не менше їх нормативно-грошової оцінки

У законопроекті про обіг сільськогосподарських земель має бути прописана норма, яка забороняє юридичним особам та іноземним інвесторам брати участь в аукціонах після скасування мораторію.

Про це повідомляє «УНІАН».

«Є ключові тези у земельній реформі, які ми опрацьовуємо в міністерстві. Перше питання — питання виняткової участі громадян України. Вважаю, що на цьому етапі, якщо ми будемо робити певні кроки у земельній реформі, це мають бути тільки громадяни України, без іноземців та юридичних осіб», — сказав міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Також, за його словами, ціна на земельні ділянки, які будуть виставлятися на аукціонах, має бути не менше їх нормативно-грошової оцінки.

«Це унеможливить ризик скупки землі за безцінь. Нормативно-грошова оцінка на сьогодні коливається в більш або менш європейських діапазонах», — зазначив він.

І третій важливий момент, який, за словами міністра, повинен бути прописаний в законопроекті, стосується вигідних умов кредитування малих фермерів.

«Держава має гарантовано забезпечити фермерів дешевим ресурсом – не більше 7% річних у гривні, можливістю купувати землю для своїх потреб… Крім того, вони повинні мати першочергове право купівлі земельних ділянок, якщо проживають і працюють на цій території», — сказав Тарас Кутовий.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 р. мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення до 2018 р. 28 жовтня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Згідно з існуючим законодавством, термін дії мораторію буде автоматично продовжено до набрання чинності закону про обіг сільськогосподарських земель. Проект такого закону зараз розробляє Міністерство аграрної політики і продовольства спільно з іншими відповідальними відомствами.

Виконано за допомогою Disqus