Показник поголів'я ВРХ найнижчий за 25 років — ФАО

6 лютого 2017 69 0
У цьому році в Україні є загроза поширення вузликового дерматиту ВРХ
kurkul.comУ цьому році в Україні є загроза поширення вузликового дерматиту ВРХ

Порівнюючи баланс 2017 р. з попередніми, експерти ФАО зазначають, що вперше за останні три роки український м’ясний ринок буде жити в умовах перевищення попиту над пропозицією. Про це повідомляє ФАО у своєму звіті.

Тенденція зростання споживання м’яса поступово набирає обертів, в той час як поголів’я свиней в країні скоротилося до найнижчого рівня з 2009 р., а поголів'я ВРХ є зараз найнижчим за 25 років.

У цьому році поганою новиною для ринку буде загроза проникнення на територію країни вузликового дерматиту ВРХ.

У ФАО очікується збільшення «психологічного забою» ВРХ. Таке було в свинячому секторі у 2015 р., коли різко збільшилась кількість випадків африканської чуми свиней. Прогнозується, що виробництво яловичини залишиться незмінним або, навіть, виросте за підсумками року.

«Виробництво свинини імовірно впаде через низьке поголів’я. Виробники не мали можливості інвестувати у виробничі потужності впродовж останніх років, епізоотичні ризики відлякують новий капітал, тобто можливості для підвищення ефективності є вкрай обмеженими», — зазначив аналітик ФАО, експерт сільськогосподарських ринків, Андрій Панкратов.

Виконано за допомогою Disqus