Урбанізація сприяє розвиткові сільського господарства

30 березня 2017 76 0
Темпи урбанізації невпинно зростають
agrodrone.com.uaТемпи урбанізації невпинно зростають

Урбанізація може стати каталізатором розвитку сільського господарства. Зміна взаємовідносин між містом і селом призведе до розвитку технологій сільськогосподарського виробництва.

Про перспективи і проблеми, пов'язані з урбанізацією населення країн світу йдеться в новій доповіді, підготовленій за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (FAO).

«Задоволення зростаючого міського попиту на продовольство може призвести до створення робочих місць для жителів країн, що розвиваються, які як і раніше живуть в сільській місцевості, відкрити нові перспективи сільськогосподарського розвитку, і в підсумку і городянам відкриється шлях до більш здорового харчування», — заявив заступник прес-секретаря глави ООН Фархан Хак.

Разом з тим, в FAO підкреслюють, що зростання попиту з боку міст не призведе до автоматичного зростання доходів невеликих фермерських господарств, тому міжнародна спільнота має бути готове до нових проблем, пов'язаних зі стрімкою урбанізацією.У FAO нагадують, що темпи урбанізації продовжують рости. За оцінками ООН, до 2030 року населення міст збільшиться на 2,5 мільярда людей. Причому 90 відсотків зростання міського населення припаде на Африку й Азію.

У доповіді особлива увага приділяється взаємовигідним відносинам між містом і селом в таких країнах, як Китай, Індія, Бангладеш і Ефіопія. Автори доповіді називають те, що там відбувається, «тихою революцією». Міське населення хоче отримувати продукцію високої якості і готове платити за неї вищу ціну. Фермери, намагаючись задовольнити запити жителів міст, звертаються до більш сучасних методів ведення господарства, відмовляються від менш якісних культур, які не потребують ретельного догляду, інвестують в розвиток сільської інфраструктури.

Виконано за допомогою Disqus