У питанні земельної реформи, національні інтереси важливіші за інтереси МВФ — Кутовий

7 лютого 2017 44 0
Тарас Кутовий обговорив земельну реформу з аграріями на Національній платформі діалогу
AgroPolit.comТарас Кутовий обговорив земельну реформу з аграріями на Національній платформі діалогу

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий обговорив з аграріями питання розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК у рамках Національної платформи діалогу.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Очільник Міністерства окреслив головні тези, які, на його думку, необхідно обов’язково враховувати у прийнятті рішень щодо земельної реформи. Зокрема, йшлося про відносини з МВФ, про головних учасників процесу та обсяги володіння землею.

«Перше: Уряд не є заручником переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Головне — національні інтереси. Друге: учасники земельного процесу — виключно громадяни України, власники землі, фермери. І також важливо, що обсяг володіння землею одним громадянином повинен бути обмежений», — зазначив міністр.

Як відзначив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, з огляду на соціальну чутливість питання впровадження ринку землі в Україні, будь-які трансформації поточної системи мають відбуватись виключно після широкого обговорення з представниками аграрної галузі та із врахуванням їх позиції.

«Принципові положення законопроекту про обіг земель сільгоспризначення мають базуватись на баченні самих представників галузі та бути підпорядковані глобальній державницькій меті — створення потужного фермерського розвитку та розвитку сільських територій», — відзначив він.

Також, на його думку, цей документ має вноситись синхронно із законопроектом про підтримку фермерства, в якому будуть передбачені механізми доступу цієї категорії сільгоспвиробників до доступних кредитних ресурсів, які можуть бути використані для концентрації земельного банку.

Також на Платформі був представлений проект концепції земельної реформи в Україні – «Концепція обігу земель сільськогосподарського призначення», підготовлений Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Зокрема, в концепції йшлося про етапність запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення, встановлення порядку обігу, запровадження шляхів упередження можливих ризиків при здійсненні транзакцій із земельними ділянками та правами на них, удосконалення обігу прав на земельні ділянки.

Пропозиції учасників Національної платформи діалогу були зафіксовані у Резолюції та передані на опрацювання в Міністерство аграрної політики та продовольства.

Виконано за допомогою Disqus