Більше 3 млн га земель знаходяться в постійному користуванні сотень збиткових держпідприємств — Апостол

9 лютого 2017 70 0
Близько 1.5 млн га сільськогосподарських угідь фактично не мають власника, але використовуються різними підприємствами
kurkul.comБлизько 1.5 млн га сільськогосподарських угідь фактично не мають власника, але використовуються різними підприємствами

Близько 3 млн га земель знаходяться у користуванні державних підприємств. Про це у своєму блозі на AgroPolit.com розповів народний депутат VII скликання та кандидат історичних наук Михайло Апостол.

Він вважає, що необхідно розібратися з ефективністю використання понад 700 тис. га, наданих органам державної влади та місцевого самоврядування, громадським організаціям, закладам освіти та культури, профспілкам, житлово-експлуатаційним організаціям.

«Крім того, 550 тис. га надані промисловим підприємствам, 640 тис. га — підприємствам транспорту, понад 400 тис. га — військовим частинам, навчальним закладам Міноборони, 500 тис. га — організаціям, підприємствам, установам оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, 250 тис. га — водогосподарським підприємствам, 88 тис. га — спільним підприємствам, міжнародним об'єднанням і організаціям юридичних і фізичних осіб. Разом із тим у нас є і 800 тис. га землі, які досі не надані у власність або постійне користування в межах населених пунктів, а ще — так звані нічийні польові дороги між паями, полезахисні смуги, горішники тощо», — зазначив Михайло Апостол.

Також, він підкреслює, що близько 100 тис. паїв (близько 400 тис. га) залишилися невитребуваними, тому і доля їх невідома. Така земля використовується без відповідних правовстановлюючих документів, а це — несплата податків, орендної плати. Близько 1.5 млн га сільськогосподарських угідь фактично не мають власника, але використовуються, щорічно приносячи мільярдні втрати місцевим бюджетам.

«Вважаю, що для наведення ладу в земельній реформі потрібна, в першу чергу, політична воля, адже зрозуміло, що на кону десятки мільярдів гривень щорічно, а ще — об'єктивні розрахунки і наукове обґрунтування щодо потреб земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні сотень збиткових держпідприємств та у всіх вищеназваних землекористувачів у структурі Кабміну. Потім вся ця «зайва» та земля без правовстановлюючих документів повинна бути виставлена на продаж права оренди на відкритих і прозорих аукціонах», — підкреслює Михайло.

Виконано за допомогою Disqus