У 2017 році 6 аграрних держпідприємств відзвітували про прибуток

6 липня 2018 163 0
Держпідприємства відзвітували про прибуток
pixabay.comДержпідприємства відзвітували про прибуток

За даними Мінекономрозвитку за 2017 р., про прибуток відзвітували шість аграрних держпідприємств.

Про це повідомляється в матеріалі Latifundist.com.

Прибутковими компаніями за підсумками 2017 р. стали «Артемсіль» — 212 млн грн, ПАТ «Аграрний фонд» — 94,8 млн грн, «Украгролізинг» — 122 млн грн, «Укрспирт» — 12 млн грн, «Центр сертифікації і експертизи насіння і посадкового матеріалу» — 1,2 млн грн, ДП «Конярство України» — 13 тис. грн.

Деталі дивіться в інфографіці «Ефективність аграрних державних підприємств»

Інші підприємства АПК закінчили 2017 р. зі збитками: ДПЗКУ — 1,5 млрд грн, ДАК «Хліб України» — 32,4 млн грн, «Державний резервний насіннєвий фонд України» — 12 млн грн.

При цьому в списку 100 найбільших держпідприємств України 8 позицій займають представники агросектору.

Загалом, в компетенції Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 2017 р. значилося 334 підприємства, з них 1 підприємство в зоні АТО, 32 у Криму, 206 підлягають ліквідації, 95 повинні бути приватизовані і 3 — залишитися у державній власності.
 
Відзначається, що питання про приватизацію аграрних держпідприємств піднімається постійно. Приватизація — це поки що єдиний варіант, який розглядають в Україні щодо держпідприємств.

Але на думку учасників ринку, підхід до держпідприємствам в питанні приватизації повинен бути диференційований: одні підприємства можна продати, інші — розумніше залишити в держвласності.

Більш докладно про ефективність діяльності та перспективи аграрних держпідприємствах читайте в матеріалі «Залишитися в живих: що буде з аграрними держпідприємствами».

Виконано за допомогою Disqus