Вчитися успішному козівництву потрібно у французів — думка

16 лютого 2017 109 0
Козівництво стає все більш автоматизованим, як і молочні ферми
kurkul.comКозівництво стає все більш автоматизованим, як і молочні ферми

Щоб стати успішними у своїй справі, українські козівники мають переймати традиції цього напрямку у французів – впевнений менеджер компанії De Laval по роботі з ключовими клієнтами в категорії «Кози та вівці» Юрій Грінченко.

За його словами, саме французи ще на початку 1900- х років зрозуміли принципи ведення успішного козівництва.

«У Франції ще з 1906 р. організовували кооперативи, їздили по селах, збирали молоко і робили сири. Може нам треба вже вчитися у французів і наш шлях стане правильним?», — задав фермерам риторичне питання Юрій Грінченко на заході присвяченому козівництву, який проходив у рамках виставки «Зернові технології 2017».

Юрій Гріненко зауважив — козівництво у світі давно перейшло на новий етап розвитку, і в Україні теж поступово впроваджуються технології, які роблять цей бізнес так само автоматизованим, як і молочні ферми ВРХ. Створені доїльні зали, де кіз не просто доять, а ще й в режимі онлайн визначають, яка у кожної продуктивність, тривалість лактації, як тварина себе почуває і т.д.

Спеціаліст також розповів, що козівникам варто звернути увагу на так звані станції випоювання козенят, які можуть випоювати близько 200 козенят і ягнят та «розумні» станції годування комбікормом.

«Ці станції розуміють, яка тварина зайшла, скільки їй потрібно дати комбікорму і за який відрізок часу. Кормові вагони — це вагон, які завантажуються тонною харчів, і можуть їздити між різними приміщеннями і роздавати 4 види комбікорму», — розповідає Юрій Грінченко.

Також він зауважив, що доїння — це 50 % успіху, а щоб його мати – тварини мають бути в комфорті. Комфорт у козлятнику — це забезпечення спеціального мікроклімату, показників якого можна досягти прислушавшись до порад спеціалістів, і обладнавши «дім» кіз вентиляційними шахтами та іншими технологіями.

Вікторія Сумченко, Людмила Лутицька, kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus