Поширенню АЧС сприяє лібералізація роботи перевіряючих органів — думка

17 лютого 2017 73 0
Із 181 виявленого пункту, де були зафіксовані випадки АЧС, оздоровлено 142
pixabay.comІз 181 виявленого пункту, де були зафіксовані випадки АЧС, оздоровлено 142

У цьому році в Україні вже зареєстровано 33 випадки АЧС, з них 32 у домашніх тварин і один випадок на Кіровоградщині, коли захворювання виявили у дикого кабана.

Про це повідомляє директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Борис Кобаль.

За його словами, основні заходи боротьби з хворобою спрямовані на те, щоб не допустити неконтрольований рух транспорту і вантажів на територіях, де виявили АЧС або які під спостереженням. Автотранспорт в цих зонах теж потребує дезінфекції.

«На сьогодні із 181 виявленого пункту, де були зафіксовані випадки АЧС, оздоровлено 142, 39 пунктів поки оголошені неблагополучними і там є ще над чим працювати. Для того, щоб поро бороти АЧС нам треба привести у відповідність ще й наше законодавство, тому що були внесені зміни у закон про здійснення державного контролю і нагляду, і через це ослаб наш інспекторський тиск – повноваження на місцях у спеціалістів були значно урізані. Це призвело до лібералізації ситуації — відсутність документів на вантажі та безконтрольні переміщення призвели до поширення хвороби по всій державі» — заявляє Борис Кобаль.

Нормальну дезінфекцію Держпродспоживслужбі службі заважали робити морози, проте, за словами Бориса Кобаля, вона буде зроблена скрізь де в цьому буде потреба.

Виконано за допомогою Disqus