Хворобами уражено 1-6% рослин озимої пшениці — Держпродспоживслужба (ОПИТУВАННЯ)

25 лютого 2017 109 0
Хворобами уражено 1-6% рослин озимої пшениці
pixabay.comХворобами уражено 1-6% рослин озимої пшениці

Аналізом рослин озимини, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей та інших хвороб, якими уражено 1-6% рослин озимої пшениці. Пероноспорозом уражено 2-4% рослини озимого ріпаку.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

«Фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур, встановлена зараженість його збудниками гельмінтоспоріозу, бактеріозу, септоріозу, фузаріозу, інших хвороб у межах 1-3%. Це свідчить про обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу за 2-3 тижні до сівби, шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб», — зазначається у повідомленні.

За результатами перевірки в зерносховищах господарств усіх форм власності виявлена зараженість насіннєвого матеріалу зернових культур комірними шкідниками. В 1 кг зерна в середньому виявлено 1-5 довгоносиків, озимий ячмінь в слабкому ступені уражено павутинними кліщами. У разі виявлення шкідників, партії зерна терміново фумігують дозволеними препаратами, додають у службі.

Виконано за допомогою Disqus