Кооперативний рух не зможе нормально розвиватися без змін до законодавства

27 лютого 2017 89 0
Кооперативний рух не зможе нормально розвиватися, поки не будуть внесені зміни до законодавства
AgroPolit.comКооперативний рух не зможе нормально розвиватися, поки не будуть внесені зміни до законодавства

Щоб збільшити кількість кооперативів, треба внести зміни до законодавства.

Про це розповів в інтерв’ю AgroPolit.com голова Ради з питань експорту продовольства UFEB Богдан Шаповал.

За його словами кооперативний рух не зможе нормально розвиватися, поки не будуть внесені зміни до законодавства, яке б дозволило і юридичним особам створювати та бути учасниками виробничих кооперативів.

«До тих пір наші успішні виробничі кооперативи залишаться об’єднанням декількох сільських дворів на гроші агрохолдингів. І, звісно, хоч як би банально це звучало, сільському господарству потрібні дешеві кредити. Це вже питання до банківської системи та системи аграрного страхування», — розповів він.

На його думку, найближчі 2-3 роки в структурі українського експорту не буде глобальних змін. Зараз великі гравці займають переважну більшість цієї частки на зовнішніх ринках, тому що їм легше відповідати вимогам міжнародної торгівлі. Тоді як дрібним фермерам потрібно об’єднуватись, щоб бути конкурентоспроможними.

«Глобально нічого не зміниться. Експорт продовжить зростати. Тобто й фермери, і холдинги збільшать поставки. Але в експортній структурі залишиться тотальна перевага великих компаній. Дрібне фермерство зможе наростити експорт за рахунок органіки. Холдинги ростуть і багатіють, фермери, на жаль, біднішають, тобто жодних передумов для зміщення переваги в бік малих господарств немає, хоча я б не назвав агрохолдинг найкращою формою з організації відносин на селі. Звісно, вони мають існувати, але не в нинішньому форматі, коли їхній вплив на владу не завжди є результатом хоча б якогось прийнятного для країни рішення», — додав Богдан Шаповал.

Нагадаємо, що нещодавно міністр аграрно політики Тарас Кутовий підписав з ДПЗКУ меморандум про співпрацю цієї компанії з фермерами. За його словами, зараз Мінагро вже відчуло позитивні результати такої співпраці: йдеться про використання малими та середніми гравцями інфраструктури ДПЗКУ.

Виконано за допомогою Disqus