Кабмін використовує вимоги МВФ як прикриття – Юхновський

14 березня 2017 726 0
Голова Комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України Олег Юхновський
gazeta.dt.uaГолова Комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України Олег Юхновський

На думку голови Комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України Олега Юхновського, влада поспішає виставити на продаж державні землі аби задовольнити вимоги окремих чиновників та бізнесменів, повідомляє«Дзеркало тижня».

Олег Юхновський розповів, що в поданому Кабміном проекті середньострокового плану своїх пріоритетних дій з розвитку АПК до 2020 року пропонується на першому етапі формування ринку землі «дозволити здійснювати продаж земельних ділянок державної власності та земельних ділянок лише особам, які успадкували їх за законом, за ціною, не меншою від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (з моменту набрання чинності законом, тобто з 1 січня 2018 року)».

«Якщо йдеться про майже 10 млн га державних земель, то їх головний розпорядник передусім мав би пояснити: з якою метою такий ласий масив виставляється на продаж? Заради чергового траншу МВФ чи економічних інтересів держави, суспільства? Якщо задля додаткового надходження до місцевих бюджетів коштів на суму близько 1 млрд грн, то виключно «об'єднаним територіальним громадам»? І, зрештою, у кого опиниться державна рілля? По скільки сотень чи тисяч гектарів даватимуть в одні руки?», – запитує спікер.

На його думку, владі не вигідно створювати структурований і прозорий ринок земель сільськогосподарського призначення.

«Звісно, легше відгородитися так званими земельно-ринковими вимогами МВФ і маніпулювати свідомістю українців. Торік не вдалося протягнути через парламент емфітевзис, як елемент гібридного ринку землі, то сьогодні крайньою роблять міжнародну фінансову інституцію. Мовляв, остання ініціює відкриття ринку землі, перш за все державної, щоби гарантувати повернення попередніх траншів. Якщо навіть так, то як міг український уряд підписувати «земельно-ринкове» зобов'язання, не маючи під руками не те що відповідної законодавчої бази, а навіть елементарного бачення формування ринку земель сільгосппризначення?», – наголошує Олег Юхновський.

Показником того, що це лише внутрішні спекуляції вимогами МВФ є відсутність зацікавленості транснаціональними компаніями у формування квазіринку українських земель.

«Зрозуміло, що ні юридичні, ні фізичні іноземні особи на цьому етапі доступу до нашої ріллі не отримають. І через категоричне неприйняття чужої присутності суспільством, і через нереальність ухвалити таку пропозицію парламентом. Агрохолдинги також цілком влаштовує оренда в її нинішньому стані. Більш того, останні зміни до законодавства поліпшують їх конкурентні позиції на ринку оренди, сприяють концентрації земель», – підкреслює він.

Олег Юхновський наголошує, що ініціативою продажу земель є лише корупція – чиновники та бізнесмени, які накопичили достатньо коштів.

«Для них земля – основний інвестиційний об'єкт, який із часом буде лише стрімко зростати в ціні. Унікальна можливість легалізувати тіньовий капітал тут, в Україні, а не таїти його в офшорах під пильним оком західних спецслужб», – підсумував експерт.

Виконано за допомогою Disqus