Відміну мораторію на продаж землі лобіює великий бізнес, не МВФ — експерт

14 березня 2017 109 0
Заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин
Kurkul.comЗаступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин

Ідею зняти мораторій на продаж українських земель Міжнародному валютному фонду (МВФ) «підкинули» представники великого агробізнесу. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com розповів заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин.

«Більшість із завдань у Меморандумі придумані в Києві. Є люди, які бігають до представників МВФ і «пояснюють», яких реформ в Україні не вистачає. Наскільки мені відомо, рекомендацію щодо зняття мораторію МВФ «підкинули» представники великого агробізнесу. Хоча досі не можу зрозуміти — навіщо», — стверджує Андрій Мартин.

На думку експерта, підключення МВФ до зняття мораторію зробило заполітизованим відкриття земель сільськогосподарського призначення.

«У нас знайдеться безліч політиків, які народні фобії щодо МВФ і землі із величезним задоволенням експлуатуватимуть. Рекомендацій МВФ українці на підсвідомому рівні побоюються. Коли справа доходить до таких чутливих питань як ринок земель, то в пересічного громадянина думка, як правило, одна — кляті буржуї хочуть скупити всю нашу землю! І хоча в реальності все далеко не так погано…» — додав Андрій Мартин.

Виконано за допомогою Disqus