Законопроект №5535 спровокує корупцію та заплутає ситуацію на ринку землі (ОПИТУВАННЯ)

15 березня 2017 355 0
Члени громадської спілки незадоволені проектом закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення»
kurkul.comЧлени громадської спілки незадоволені проектом закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення»

Проект закону №5535 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», внесений народними депутатами Мушаком, Хланем та Різаненком, швидше заплутає ситуацію на ринку, створить корупційні схеми та унеможливить успішне завершення земельної реформи.

Про це йдеться на офіційному сайті громадського руху «Кріпак».

Законопроект, з одного боку, призначений зняти мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення, а з іншого — продовжує його для розпайованих земель до 2018 р.

«Це пояснюється тим, що найбільш інвестиційно привабливими є саме державні землі, а от пайовики ще рік нехай почекають. На наш погляд, документ готувався поспіхом. Про це свідчить наявність ряду технічних помилок та термінологічних неузгодженостей», — йдеться у повідомленні.

До того ж законопроект вводить ряд положень, які несуть ризик неоднозначного тлумачення, наприклад «ефективне землекористування для цілей консолідації».

Також члени громадської спілки підкреслюють, що законодавці вийшли за межі задекларованої назви, адже регулюється не лише ринок аграрних земель, а й питання консолідації та безоплатної приватизації.

«Такі прийоми останнім часом, на жаль, часто застосовуються в парламенті та аж ніяк не сприяють якості законодавчого процесу. Законопроект №5535 не повинен потрапити до зали парламенту на подальший розгляд, адже механізми, закладені в ньому – небезпечні для цивілізованого ринку земель. Вони однозначно підірвуть довіру до української влади, в першу чергу з боку громадян, а на місцях створять підгрунтя для зловживань. На фініші, скоріше за все, ми отримаємо лише збагачення купки корумпованих чиновників», — повідомляють громадські активісти.

Натомість пропонують для врегулювання ринкових відносин в земельній сфері «Кріпаківці» консолідовано розробити якісний законопроект.

Виконано за допомогою Disqus